Vzdělání a praxe

 • 1982-87
  Pedagogická fakulta Plzeň, učitelství VVP, obor matematika-fyzika
 • 2011
  Akreditovaný detoxikační poradce Joalis
 • 2018
  Akreditovaný vzdělávací systém MŠMT – Poradce pro výživu ADEPT
  (výživové poradenství, mikrobiologie, imunologie, somatologie, psychosomatika,embryologie a histologie, toxikologie, fytoterapie)

 • 2021
  Akreditovaný terapeut Marion
 • 1987 – 2008
  učitelka na střední škole
 • 2008 – dosud
  poradce informační medicíny
  (Metoda řízené a kontrolované detoxikace MUDr. Josefa Jonáše)

Kdy a jak jsem se setkala s informační medicínou

Kantořina byla mé vysněné povolání. Po studiu na VŠ jsem učila matematiku a fyziku, nejdříve na SOU a poté na SOŠ. I přes velmi racionální myšlení jsem vždy věřila, že jsou věci „mezi nebem a zemí“, které sice nemusejí být momentálně prokazatelné žádnou vědeckou metodou, ale přesto fungují.
Jak šel život a já se snažila být dokonalou učitelkou, manželkou, matkou,…, moje zdraví se pomalu zhoršovalo.
Vcelku všední příběh – neustále jsem dokola užívala antibiotika, absolvovala několik operativních zákroků, poté přibyl syntetický hormon na štítnou žlázu, nakonec antidepresiva. Podotýkám, že pohyb byl a je od dětství mojí nedílnou součástí.

Tehdy mi to přestalo dávat smysl: „ Ne, toto není cesta pro mě. Já nebudu jen tak čekat, který orgán mi vypoví službu příště.“ I v mém případě se potvrdilo, že informace, které potřebujeme, k nám přicházejí v pravou chvíli. Stačí se jen zastavit a naslouchat.
Prostřednictvím své kamarádky jsem se jako pacientka osobně seznámila s MUDr. Josefem Jonášem. Jeho úvodní řeč: „ …, jste na nejlepší cestě se zničit, nepotřebujete k tomu žádnou katastrofu, vy to zvládnete sama,…“, kterou po měření pronesl, mi zní v uších dodnes.
Někde hluboko uvnitř jsem cítila, že jen nahlas řekl to, co jsem si já odmítala přiznat.
Jako terapeut již vím, že tomuto programu v mysli se říká sebedestrukce. Jak výstižné!

Začala jsem s pravidelnou detoxikací. Moje dosavadní zkušenosti ze sportu i z učitelské praxe mi říkaly, že pokud chci něco skutečně docílit, nebude to ani hned ani zadarmo.
Postupně jsem odešla ze školství a vůbec celá řada věcí se v mém životě změnila.
Trpělivost se vyplatila. Léky postupně „vymizely“, přestala jsem je potřebovat. Cítím se mnohem vitálněji než před 15 lety. A ohlédnu-li se zpět? Neměnila bych.

Proč jsem se rozhodla věnovat

Metodě řízené a kontrolované detoxikace MUDr. Josefa Jonáše profesionálně?

 • Jelikož mám vnitřní potřebu tzv. „přijít věcem na kloub“, přečetla jsem si postupně knihy, které pan doktor napsal.

 • Začala jsem hlouběji studovat principy řízené detoxikace, postupně přidávala studium poznatků z oblasti výživy, mikrobiologie, imunologie, psychosomatiky, atd.

 • Původní vzdělání mi umožnilo pochopit nejen princip a fungování metody MUDr. Jonáše, ale též EAV metodu dr.Reinholda Volla, na jejímž principu pracuje EAV přístroj.

 • Čím více odborných informací získávám, tím více zjišťuji, jak je metoda dr. Jonáše geniálně jednoduchá.

Od roku 2008 „detoxikuji“ nejen své nejbližší, ale postupně za mnou přicházejí lidé s tím, že chtějí zlepšit svůj zdravotní stav a pracovat na sobě.
Jsem „na stejné vlně“ s každým člověkem, který nehledá zázrak, fungující bez vlastního přičinění, ale sofistikovanou péči o tělo a duši.
K MUDr. Jonášovi jsem před lety přišla jako pacientka, dnes patřím do skupiny akreditovaných terapeutů, kteří s jeho metodou pracují. Tato práce mě velmi baví. Je tvůrčí a to mě naplňuje. Neuspokojovalo by mě být pouhým prodejcem preparátů.
Taková je moje současná životní cesta a děkuji za ni.